راز و رمز‌های بازاریابی و فروش

راز و رمز‌های بازاریابی و فروشReviewed by گروه کپسول انرژی on Feb 4Rating: 5.0راز و رمزهای بازاریابی و فروش | حرفه‌ای بازاریابی کنید و تخصصی بفروشیددوست دارید فروشنده‌ای قهار شوید؟ از مهارت‌های بازاریابی چیزی می‌دانید؟ شما در این مقاله با راز و رمزهای بازاریابی و فروش آشنا خواهید شد.


دوست دارید محصولات خود را به فروش برسانید؟ راه‌هایی که تا الان برای بازاریابی و فروش استفاده می‌کردید چندان جوابگو نبوده‌اند؟ به دنبال فروش و سود بیشتر هستید؟ اگر جواب‌ شما به هر یک از این سوالات «بله» است پس تا انتها با ما همراه باشید.

همه چیز به خود شما بستگی دارد. فروش یک مهارت است و خوشبختانه مهارتی است که می‌توان یاد گرفت و در آن حرفه‌ای شد. هیچ کس با ژن بازاریابی و فروشندگی متولد نمی‌شود بلکه باید شروع به یادگیری کرد و این یادگیری را با تجربیات خودتان تطابق دهید تا بتوانید به بهترین نتیجه ممکن برسید. می‌دانید چیست؟ از همین الان شروع کنید. می‌خواهیم در اینجا به شما رموز بازاریابی و فروش موفق را یاد بدهیم تا حداقل اولین جرقه‌های این مهارت‌ها را در ذهن شما زده شود و با نهایت شور و اشتیاق شروع به پیشرفت در این زمینه کنید.

این جرقه‌ها می‌توانند به یک آتش پرحرارت هم تبدیل شوند، به شما ابزارهای جامع‌تری هم معرفی خواهیم کرد تا در مورد بازاریابی و فروش اطلاعات تکمیلی به دست بیاورید و با تجربیات بزرگان این حوزه آشنا شوید. ابزارهایی لذت‌بخش که بدون هر گونه خستگی و کسالت شما را به دنیاهای تازه خواهند برد و دیدگاه شما را عوض خواهند کرد.

رابطه بازاریابی و فروش

بازاریابی و فروش رابطه‌ای مستقیم با هم دارند. بازاریابی روی فروش تاثیر می‌گذارد و فروش هم روی بازاریابی تاثیر می‌گذارد. اگر از این دریچه به این دو عنصر اصلی در کسب و کارها نگاه کنید بسیاری از مشکلات شما حل خواهد شد. همه فکر می‌کنند که بازاریابی برای فروش انجام می‌شود و کسی به رابطه‌ی عکس آن توجه نمی‌کند. فروش هم برای بازاریابی انجام می‌شود. پس نباید این دو مورد را از هم جدا در نظر بگیرید.

بگذارید مثالی ساده بزنیم: شما در حین فروش با مشتری صحبت می‌کنید، علایق و حرف‌های او را می‌شناسید، ویژگی‌ها و مزایای محصولات‌تان می‌سنجید و حتی اگر خریدار محصول شما را نخرد هم شما اطلاعات بسیار خوبی کسب کرده‌اید. این اطلاعات و داده‌ها مستقیما می‌توانند در بازاریابی به کار گرفته شوند و شما می‌توانید مشتریان بیشتری جذب کنید.

شناختن مشتریان یک اصل اساسی در بازاریابی است. بازاریابان موفق کسانی هستند که مشتریان را شناسایی می‌کنند و نسبت به آن اقدام به قانع کردن مخاطب می‌کنند. اما چگونه می‌توانید مشتریان را شناسایی کنید؟ ذهنیت مخاطبان شما در مورد یک محصول به چه صورت است؟ و چگونه می‌توان از این ذهنیت برای فروش بیشتر استفاده کرد؟

شناسایی مخاطب و جذب مخاطب کار راحتی نیست و روش‌های خاص خودش را دارد. کتاب‌های بسیار زیادی در این حوزه نوشته شده‌اند. اما وقت دارید همه‌ی این کتاب‌ها را بخوانید؟ اگر وقت دارید از همین الان شروع کنید. اما شما یک راه ساده‌تر هم دارید. کپسول صوتی قرمز رموز فروش موفق جفری گیتومر قیمتی نصف یک کتاب دارد و به اندازه‌ی ده‌ها کتاب محتوا دارد که بدون اینکه شما را خسته کند با تکنیک‌های جدید و ایده‌های تازه‌ای آشنا می‌شوید. جفری گیتومر هم رزومه‌ای بسیار قدرتمند دارد و کتاب‌ها و دوره‌های آموزشی‌اش بسیار شناخته شده‌ هستند.

یک سوال: یک فروش موفق به چه عواملی بستگی دارد؟

جفری گیتومر می‌گوید همه چیز به تغییر نگرش شما بستگی دارد. اینکه چگونه ارتباط خود را با مشتریان حفظ کنید و گسترش دهید. چگونه از خلاقیت خود برای تسلط بر بازار و مشتریان و مخاطبان استفاده کنید و چگونه با هر مشتری به زبان خودش صحبت کنید. زاویه‌ی دید مشتری شما چیست؟ چه نظری راجع به محصول شما دارد و به دنبال چه مزیتی در محصول شماست؟ این‌ها سوالاتی هستند که باید از خود بپرسید  و جوابی برای آن پیدا کنید تا زبان مشتری را بفهمید.

باید گوش کنید و گوش کنید و گوش کنید. اجازه بدهید مشتریان‌تان صحبت کنند و به شما داده‌ها و نظراتشان را انتقال بدهند. اگر کشف کنید مشتری شما دقیقا دنبال چه محصولی است می‌توانید دقیقا همان محصول را به او معرفی کنید. باید با این ذهنیت وارد عمل شوید که شما آنجا هستید که به مشتریان کمک کنید تا آن چیزی که می‌خواهند را به دست بیاورند. مشتری شما نیز باید این ذهنیت شما را کشف کند و با شما همراهی کند. این اولین رمز است.

راه فروش موفق از شناخت مخاطب و مشترین و ساخت یک مارک تجاری می‌گذرد.
راه فروش موفق از شناخت مخاطب و مشترین و ساخت یک مارک تجاری می‌گذرد.

در کپسول صوتی رموز فروش موفق حس ششم خود را نیز وارد پروسه‌ی فروش می‌کنید. اینکه چگونه از حس ششم خود برای فروش استفاده کنید و مشتری خود را درکمترین زمان ممکن و با صرف انرژی کمتر قانع کنید. در نهایت مارک تجاری و برند مخصوص شما آخرین چیزی است که باید در فروش لحاظ کنید. اینکه چگونه مشتریان وفادار جذب کنید و رابطه‌ی برند خود را با مشتریان حفظ کنید. باید حس و رابطه‌ای که مشتریان با برند شما دارند را تقویت کنید و هر زمان که به شما فکر می‌کنند حسی جالب داشته باشند.

به بازاریابی از دریچه‌ای تازه نگاه کنید.

به بازاریابی از دریچه‌ای تازه نگاه کنید.

حالا یک قدم به عقب برگردیم. چگونه از بازاریابی به فروش برسیم؟ احتمالا اسم بازاریابی ویروسی به گوشتان آشنا باشد. بیایید یک تعریف از بازاریابی ویروسی داشته باشیم:

«مصرف‌کنندگان اطلاعاتی را درباره‌ی محصولی که خریداری کرده‌اند با افراد و دوستان و آشنایان خود (از راه‌هایی نظیر مکالمه، شبکه‌های اجتماعی، صفحات وب و …) در میان می‌گذارند تا به صورت شبکه‌ای بین افراد مختلف پخش شود.»

چگونه می‌توان چنین شبکه‌ای راه انداخت؟ در حقیقت می‌توان سوال را به این شکل پرسید: چگونه می‌توان تا این اندازه محبوبیت کسب کرد تا خود مشتریان و افراد مختلف برای شما اقدام به بازاریابی کنند؟ تقریبا می‌توان گفت اکثر کمپانی‌های شناخته شده از بازاریابی ویروسی استفاده می‌کنند و یکی از پربازده‌ترین نوع تبلیغات برای بازاریابی استارتاپ ها است. اکثر کسب و کارهای نو و استارتاپ‌ها از این شیوه‌ی بازاریابی استفاده می‌کنند.

می‌خواهید یک کمپین بازاریابی ویروسی راه بیندازید؟ چه راهکارهایی به ذهنتان می‌رسد؟ پیدا کردن اعتبار اجتماعی و محبوب شدن بین مردم کار ساده‌ای نیست. باید راهی پیدا کنید که آن‌ها را نسبت به این کار تشویق کنید. بگذارید ساده‌تر بگوییم: شما یک فشنگ گلوله داخل تفنگ مشتریان می‌گذارید و یک سیبل جلوی آن‌ها می‌گذارید تا شلیک کنند. مشتریان باید دقیقا چنین حس و حالی داشته باشند و با کمال میل و رغبت خودشان این گلوله را شلیک کنند.

حالا به جای گلوله در نظر بگیرید که یک محصول دارید و مشتریان این محصول یا برند شما را به این شکل به بقیه معرفی می‌کنند و بقیه هم جذابیت آن درک می‌کنند و با افراد دیگری در میان می‌گذارند. دقیقا مثل یک خبر، یک ویدیوی معروف و وایرال، یک عکس جالب و بامزه، یک متن  جذاب و تاثیرگذار، یک آهنگ، یک سریال و هر چیز دیگری که مثل یک ویروس بین مردم پخش می‌شود.

بازاریابی ویروسی اصول و تکنیک‌های خاص خودش را دارد. تکنیک‌هایی که در ارتباط مستقیم با روانشناسی هستند و به نحوی روان و ذهن مخاطبان و مشتریان را درگیر می‌کند. یادگیری این راهکارها و تکنیک‌ها می‌تواند ایده‌های جالبی به شما بدهد تا متناسب با محصولی که دارید یک ویروس برای آن بسازید و بین مردم شایع کنید.

اگر بدون یادگیری قواعد بازاریابی و تکنیک‌های جذب مخاطب این کارها را انجام بدهید مسلما با شکست مواجه می‌شوید. بازاریابی را دست کم نگیرید. بازاریابی خاص خودش را طلب می‌کند. در نظر داشته باشید که بازاریابی یک رشته‌ی دانشگاهی است و مراکز آکادمیک زیادی در این حوزه به دنبال روش‌های تازه‌تر و تحلیل و آنالیز روش‌های موجود می‌باشند. می‌توان گفت بازاریابی ترکیبی از روانشناسی، اقتصاد، جامعه‌شناسی و ادبیات است. بله درست خواندید: ادبیات. شما باید ادبیات نوشتاری و گفتاری خاصی برای خودتان و برندتان دست و پا کنید و متناسب با آن به بازاریابی بپردازید تا ماندگارتر شوید، باید جامعه‌ی هدف خود را بشناسید و با دغدغه‌های آن‌ها آشنا شوید و رفتارهای اقتصادی آن‌ها را نیز در نظر داشته باشید تا بتوانید روی آن‌ها تاثیر بگذارید و جذبشان کنید.

حالا دومین ابزار قدرتمند را به شما معرفی خواهیم کرد: کپسول صوتی مسری: راهکارهای بازاریابی ویروسی جونا برگر. کتابی که در سال ۲۰۱۳ جایزه‌ِ پرفروش‌ترین کتاب سال آمازون را به خود اختصاص داد حالا به صورت صوتی و با قیمتی بسیار کمتر در اختیار شما قرار دارد تا با بروزترین راهکارها و تکنیک‌های بازاریابی ویروسی آشنا شوید.

از زبان جونا برگر بشنوید: ۴ تاکتیک برای ایجاد یک کمپین بازاریابی ویروسی

۱۵ سال تخصص جونا برگر در بازاریابی ویروسی و بازاریابی استارتاپ‌ ها و تالیف‌های ارزشمندش او را به نامی شناخته شده در این زمینه بدل کرده است. بیایید ۴ تکنیکی که جونا در مورد ایجاد یک کمپین بازاریابی ویروسی گفته است را با هم بخوانیم:

۱.قانون WOM

Word-of-Mouth یا همان بازاریابی دهان به دهان هنوز هم کارکرد دارد و با پیدایش شبکه‌های اجتماعی رونقی تازه نیز گرفته است. حرف‌های روتین و رومزه که بین افراد مختلف رد و بدل می‌شود بیشترین تاثیر را در رفتار ما دارد. اگر یکی از دوستانم کتابی را به من معرفی کند و من وارد کتابفروشی شوم و چشمم به آن بیفتد یقینا آن را خواهم خرید. اگر به جای کتاب یک بیسکوییت یا دستگاه ورزشی یا یک شامپوی خاص را به من معرفی کند باز هم به احتمال بسیار زیاد چنین اتفاقی خواهد افتاد.

۲.از STEPPS استفاده کنید.

این یک مخفف است. Social Currency یعنی بررسی نیازها و علایق مردم و مشتریان و مخاطبان، Triggers یعنی شناسایی المان‌ها و عناصری که باعث ماندگاری یک محصول یا یک سرویس در ذهن افراد می‌شود (گلوله‌ی داخل تفنگ را به یاد بیاورید). Emotions احساسات و عواطف مخاطب را بررسی می‌کند. Public شناسایی چیزهای ارزشمند در نظر عموم است و Practical Values یعنی ارزش‌هایی واقعی که محصولات و خدمات شما برای افراد دارند و می‌توانند به اشتراک گذاشته شوند و در نهایت Stories که باعث می‌شود روایت خاصی به کمپین شما ببخشد. تقریبا همه‌ی ما داستان‌ها را دوست داریم و داستان‌ها تا مدت‌ها در ذهن ما جا خوش می‌کنند. این تکنیک پربازده‌ترین روش بازاریابی است.

۳.تبلیغات همه چیز نیست

مردم می‌دانند که تبلیغات برای این است که می‌خواهد محصولی را به آن‌ها بفروشد برای همین کمتر به آن توجه می‌کنند. پس تاثیر آن نمی‌تواند به اندازه‌ی صحبت کردن و محتوای جالب توجه و به طور کلی بازاریابی باشد. تبلیغ کنید اما بودجه‌ای که برای بازاریابی اختصاص می‌دهید زودتر به شما برمی‌گردد. تبلیغات تا حد زیادی جوابگو است اما اگر این تبلیغات را با بازاریابی ویروسی هم ترکیب کنید مطمئنا نتیجه‌ای بهتر از آن خواهید گرفت.

۴.مکان‌های نفوذ را بشناسید.

فرض کنید می‌خواهید یک شوینده‌ِ خوب بخرید. اگر از قبل راجع به آن‌ها اطلاعی نداشته باشید مسلما از افرادی خواهید پرسید و اگر آن‌ها نظری داشته باشند مسلما این نظرات را در خرید محصول لحاظ خواهید کرد. حتی اگر خود فروشنده هم به شما یک شوینده پیشنهاد کند و  بگوید خودش از آن استفاده می‌کند در تصمیم شما بسیار تاثیر می‌گذارد. در بازاریابی ویروسی باید بدانید چه کسانی را تحت تاثیر قرار دهید تا بازده آن بالاتر باشد. اگر ویدیویی برای بچه‌های ۵ الی ۱۰ ساله بسازید تا شوینده‌ی شما را وایرال کند مسلما نتیجه‌ای از آن نخواهید گرفت. پس باید به فکر پرسونای مخاطب هم باشید.

این‌ها خلاصه‌ای از ۴ تکنیکی هستند که جونا برگر در یکی از مصاحبه‌هایش گفته است. حالا اگر می‌خواهید کامل‌تر و دقیق‌تر از راز و رمز و تکنیک‌های پنهان و تاثیرگذار بازاریابی ویروسی سر در بیاورید کپسول صوتی مسری با راهکارهایی عملی می‌تواند شما را شگفت‌زده کند و معجزه‌ای در کسب و کار شما رقم بزند.

بازاریابی ویروسی یا همان وایرال مارکتینگ استراتژی قدرتمندی برای بازاریابی استارتاپ ها است.
بازاریابی ویروسی یا همان وایرال مارکتینگ استراتژی قدرتمندی برای بازاریابی استارتاپ ها است.

بازاریابی ویروسی هوشمندانه + فروش حرفه‌ای

حالا تصور کنید این دو مهارت را به طور همزمان یاد گرفته‌اید. هم فنون بازاریابی و تاکتیک‌ها و استراتژی‌های بازاریابی را به خوبی یاد گرفته‌اید و تمرین کرده‌اید و هم مهارت‌های تخصصی فروش را بلد هستید. نتیجه چه می‌شود؟

گفتیم که بازاریابی و فروش ارتباطی تنگاتنگ با هم دارند و می‌توانند روی هم تاثیر بگذارند و داده‌هایی که در فروش کسب می‌کنید و در بازاریابی به کار می‌بندید می‌توانند در شناخت مشتری بسیار راهگشا باشند. روحیات مشتریان مختلف را می‌شناسید، از سبک و سیاق و سلیقه‌ی مشتریان باخبر می‌شوید و در ضمن ایرادات و مزیت‌های محصولات خود را از مشتریان خواهید شنید و در نهایت می‌توانید از تمام این اطلاعات برای بهبود محصولات خود، بهبود استراتژی بازاریابی خود بهره بگیرید و کسب و کار خود را رونق ببخشید.

در حال حاضر بازاریابی ویروسی از طریق محتوا نیز بحث داغ بازاریابی استارتاپ ها است و شما باید خود را دنیای مدرن نیز وفق بدهید. سرعت پیشرفت همه چیز بسیار زیاد است و اگر همین الان شروع به یادگیری و تلاش نکنید ممکن است فردا دیر شده باشد. علاوه بر بازاریابی استارتاپ ها معضلی که تقریبا تمام کسب و کارهای نو با آن دست و پنجه نرم می‌کنند فروخته نشدن محصولات و یا سرویس‌ها و خدمات آن‌هاست. پیروز شدن بر این مشکلات نیازمند تسلط کامل بر دنیای فروش و بازاریابی است. برای این کار آماده هستید؟

دو مکمل قدرتمند: کپسول صوتی رموز فروش موفق و کپسول صوتی مسری

جای اما و اگر ندارد. دوست دارید محصولات خود را بیشتر و هدفمند‌تر بفروشید؟ از تجربه‌ی بزرگان و متخصصین این حرفه استفاده کنید. این کار اسمش تقلید نیست. شما برای ساختن یک ماشین باید اصول و قواعد و تکنیک‌ها و راهکارها و استراتژی‌های ساخت و تولید آن را بلد باشید. گذشته از آن شما باید از علم کمک بگیرید و می‌توان با قطعیت گفت که فروش اصولی و صحیح هم یک علم پایه‌ای است که بر مبنای روانشناسی پی‌ریزی شده است. کپسول صوتی رموز فروش موفق دریچه‌های تازه‌ای از فروش با استفاده از علم روانشناسی را بر روی شما باز می‌کند

در آن سوی میدان علمی دیگر خودنمایی می‌کند که حالا در دانشگاه‌های معتبر جهان تدریس می‌شود. کپسول صوتی مسری نوع خاصی از بازاریابی را تحت عنوان بازاریابی ویروسی به شما آموزش می‌دهد. اگر نگاهی به کمپین‌های بازاریابی ویروسی بیندازید تاثیر عظیم آن را روی بازاریابی استارتاپ ها و برندهای مطرح دنیا درک خواهید کرد. مطمئن باشید پس از گوش دادن به این کپسول صوتی دیدگاه شما نسبت به بازاریابی تغییر خواهد کرد و با نگرشی تازه و ایمان به توانایی‌ها و مهارت‌های خود و با نگاهی حرفه‌ای به بازاریابی خواهید پرداخت.

اگر این دو کپسول به صورت مکمل استفاده شوند نتیجه عجیب‌تر هم می‌شود. تجربه نشان داده است که بازاریاب‌های حرفه‌ای قبل از هر چیز باید فروشنده‌ای باتجربه باشند و فروشنده‌هایی که با فنون بازاریابی آشنایی دارند بهتر عمل می‌کنند. دو مهارت، دو حرفه، دو تخصص و هزاران ایده و راهکار برای موفقیت در کسب و کار و فروش بیشتر. همه چیز تکمیل است. نه؟

جمع بندی

اگرگ وال استریت بعدی شما هستید. تعجب نکنید. اگر در هر کاری حرفه‌ای باشید و از تخصص و ایده‌های قوی استفاده کنید مطمئنا در آن کار موفق خواهید شد. در دنیای مدرن دستیابی به هر چیزی ممکن است و حالا شما برای یادگیری یک تخصص نیازی به سال‌ها وقت گذاشتن ندارید. دو کپسول صوتی رموز فروش موفق و کپسول مسری هدیه‌ی ما به شما هستند تا هم فروشنده‌ای قهار شوید و هم تکنیک‌ها و راهکارهای حرفه‌ای بازاریابی را یاد بگیرید. کسالت و خستگی را کنار بگذارید و این کپسول‌های صوتی پرانرژی و هیجان‌انگیز را گوش بدهید و شروع به پیشرفت کنید.

کپسول صوتی قرمز رموز فروش موفق جفری گیتومر

13,000 تومان

فرمت:MP3


ترجمه و گویندگی:گروه کپسول انرژی
کتاب قرمز رموزِ فروش ِموفق رو باید بارها و بارها گوش کنی تا در به کار بردن مهارتهای بی نظیرش استاد شی.

مطمئن باش تا حالا اینقدر دقیق و جزیی به مسائل فروش نگاه نکردی و از شنیدن نکات این کتاب حیرت زده میشی.

اطلاعات بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *