۱۵کاری که افراد با اعتماد به نفس انجام نمیدهند.

15کاری که افراد با اعتماد به نفس انجام نمیدهند.Reviewed by گروه کپسول انرژی on Jul 22Rating: 5.0در این مقاله به 15 مورد از کارهایی که افراد با اعتماد به نفس تحت هیچ شرایطی انجام نمی دهند می پردازیم.در این مقاله به 15 مورد از کارهایی که افراد با اعتماد به نفس تحت هیچ شرایطی انجام نمی دهند می پردازیم.

۱۵کاری که افراد با اعتماد به نفس انجام نمیدهند.

افراد با اعتماد به نفس به توانایی های خود برای رسیدن به خواسته هایشان اعتقاد دارند.اگر به خودتان اعتقاد نداشته باشید چگونه انتظار این را دارید بقیه به شما ایمان داشته باشند؟ اگر میخواهید به یک فرد با اعتماد به نفس تبدیل شوید کافیست به افراد با اعتماد به نفس دقت کنید و خوب ببینید که آنها مجموعه کارهای خاصی را هیچگاه انجام نمی دهند.

در این مقاله به ۱۵ مورد از کارهایی که افراد با اعتماد به نفس تحت هیچ شرایطی انجام نمی دهند می پردازیم.

۱.هیچ وقت بهونه تراشی نمی کنند

افراد با اعتماد به نفس خودشان را صاحب فکر و عملشان می دانند و مسئولیت زندگیشان را به عهده گرفته اند.

این افراد هیچگاه از کمبود وقت نمی نالند و برای دیر رسیدنشان دیگران را مقصر نمی دانند و هیچگاه نمی گویند “وقت ندارم” و یا “من به اندازه کافی خوب نیستم”.افراد با اعتماد به نفس همیشه برای کارهایشان وقتشان را با برنامه ریزی می سازند و همیشه خودشان را پیشرفت می دهند تا به اندازه لازم خوب باشند.

۲.هیچوقت از انجام کارهای ترسناک و پر ریسک نمی ترسند.

افراد با اعتماد به نفس هیچگاه این اجازه را نمی دهند زندگی و تصمیماتشان توسط ترس تحت الشعاع قرار بگیرد. افراد با اعتماد به نفس از ترس هایشان بزرگترند. اینو با خودت تکرار کن.

آنها باور دارند که چیزهایی که آنها را میترساند می تواند همان چیزی باشد که آنها را رشد می دهد. به همین دلیل خیلی تلاش می کنند با تمام وجود به دریاهای پرتلاطم زندگی حمله ور شوند چرا که می دانند دریاهای آرام از انسان یک ملوان ماهر نمیسازد.

 1. هیچوقت در یک حباب راحتی خودشان را زندانی نمی کنند

افراد متکی به نفس هیچگاه در حاشیه امن زندگی نمیکنند چون همیشه در حال مطالعه مقالات و کتاب های موفقیتی هستند و این را به خود آموزش داده اند که حاشیه امن قاتل رویاهایشان است. آنها به دنبال انجام چالش های سخت هستند،زیرا می دانند کشش به این سمت باعث میشود بیشتر به سمت موفقیت هل داده می شوند.

۴.هیچ کاری را به فردا نمی سپارند

آنها می دانند یک برنامه خوب که “همین امروز” قابل اجراست، بهتر از یک برنامه عالیست که “یه روزی” انجام میشود.آنها منتظر بهترین زمان و بهترین موقعیت نمی مانند، چون درک کرده اند که دلیل این تفکر و عکس العمل ها، ترس از تغییر است. پس همین الان ،همین جا ، همین امروز کارها را انجام می دهند چون این گونه پیش رفت حاصل می شود.

۵.خیلی به تحت تاثیر نظر دیگران قرار نمی گیرند

آنها خودشان را گرفتار نظرات منفی دیگران نمی کنند. افراد با اعتماد به نفس تمام سعیشان را می کنند تا بهترین کار را انجام بدهند و استانداردهای آن کار را بالا ببرند، در این راه ممکنه خیلی از افراد نظر منفی بدهند و یا پشتشان حرف بزنند. اما یک فرد با اعتماد به نفس خود را درگیر نظرات نمی کند و راه خودش را ادامه می دهد. آنها می دانند دوستانشان چه کسانی هستند و نظرات درست را میپذیرند اما خودشان را درگیر عقاید باقی افراد غیر متخصص و غیر مطمین نمیکنند.

یک شیر هیچگاه خودش را درگیر عقاید یک گوسفند نمیکند https://energycapsule.org

۶.افراد را قضاوت نمی کنند.

افراد با اعتماد به نفس هیچگاه تحمل چیز های غیر ضروری را ندارد و خودش را درگیر قضاوت های بی پایه و اساس نمی کند.احساس نمیکنند که نیاز دارند پشت دوستانشان حرف بزنند یا به حرف همکارانشان درباره شخص دیگر گوش بدهند و تحت تاثیر قرار بگیرند تا دیگران را قضاوت کنند. آنها خیلی راحت هستند و میدانند به هرکس چه احساسی دارند و نیاز ندارند هر لحظه کسی را مورد قضاوت قرار دهند.

۷.هیچگاه اجازه نمی دهند کمبود منابع آنها را متوقف کند.

افراد با اعتماد به نفس می دانند از منبع چگونه استفاده کنند حال میخواهد خیلی سخت به دست بیاید یا خیر.

آنها ایمان دارند که هرچیزی با خلاقیت و تلاش ممکن است و از تلاش و ادامه به دلیل کمبود منابع دست نمیکشند. نه تنها عقب نمی کشند بلکه به سمت یافتن راه حل حمله ور می شوند.

 

http://energycapsule.ir

۸.هیچوقت خودشان را مقایسه نمی کنند.

افراد با اعتماد به نفس می دانند هرکس را بهر کاری ساخته اند و مقایسه کردن خودشان با دیگران غیر منطقی است. مقایسه کردن خودت با دیگران توهین و تحقیر به خودته.

آنها فقط خود را با دیروزشان مقایسه میکنند و تمام تلاششان این است رکورد دیروز خود را بزنند.آنها به این درک رسیده اند که هر شخص در این دنیا داستان خودش را دارد و تحت شرایط مختلف رشد کرده است پس خودش را با دیگران مقایسه نمیکند و به تفاوت ها و تمایزهای شخصیتی خودشا با دیگران و بالعکس احترام می گذارد.

۹.با همه صمیمی نمی شوند.

آنها با هرکسی که ملاقات میکنند گرم نمیگیرند و صمیمی نمیشوند.آنها می دانند هر شخصی در زندگیشان جا ندارد و نمیتوانند به هرکسی اعتماد کنند. پس سعی میکنند دایره اعتمادشان را کوچک کنند و هر حرفی را برای همه تعریف نکنند.

۱۰.ارزش خودشان را می دانند.

افراد با اعتماد به نفس مانند نیازمندان بابت چیزهای پیش پا افتاده به دیگران التماس نمی کنند. آنها میدانند زندگی عادلانه نیست و مسائل همیشه به درستی پیش نمی روند. آنها می دانند نمی توانند تمام رویدادها و پیش آمدهای زندگی را کنترل کنند، به جای آن بر روی توانایی های خود تمرکز میکنند و آنها را به جلو میبرند.

۱۱.آنها واقعیت های زندگی را انکار نمی کنند

آنها میدانند برای جلوگیری از یک مشکل بزرگ در آینده، مشکلات کوچک امروز را حل کنند چون پیشگیری بهتر از درمان است. اگر مشکلات زندگی را بدون حل کردن رها کنند فردا،ما آینده و یا سال های آینده بسیار شدید تر گریبان گیرشان خواهد شد.آنها ترجیح می دهند امروز یک مکالمه ناراحت کننده با شریک و یا همسرشان داشته باشند تا در آینده همین مشکل کوچک با تلنباری از مشکلات دیگر باعث جداییشان شود. و نمیگذارند با قایم کردن واقعیت زیر فرش  حس اعتمادشان را به خطر بیندازد.

۱۲.به خاطر یک شکست کوچک جا نمی زنند

افراد با اعتماد به نفس بعد از هر شکست دوباره برمیخیزند و به راهشان ادامه میدهند. چون میدانند شکست جز جدایی ناپذیری از پیشرفت است.با هر بار شکست سعی میکنند علت شکست را پیدا کنند و دوباره با برنامه جدید به حرکتشان ادامه میدهند(ایندفعه یه خرده بهتر از دفعه قبل).

۱۳.آنها نیاز به اجازه هیچ کسی برای انجام کارها ندارند

افراد با اعتماد به نفس بدون درنگ به انجام تصمیماتشان میپردازند و هر روز به خودشان میگویند اگه من نه پس کی؟ اگه الان نه پس کی؟

۱۴.خودشان را محدود به یک جعبه ابزار کوچک نمیکنند.

آنها هیچوقت خودشان را محدود به پلن A نمیکنند. آنها از هر ابزاری و سلاحی که در اختیار آنها قرار دارد ،هر روش آزمایشی را که امکان دارد امتحان میکند تا به بهترین و تاثیر گذار ترین استراتژی برسد تا بتواند بهترین نتیجه و پرسود ترین حالت را انتخاب کند.

۱۵.آنها کورکورانه آنچه را در اینترنت به عنوان حقایق و اخبار منتشر می شود را بدون فکر کردن باور نمی کنند

افراد با اعتماد به نفس هیچ گاه خبرهای غیر معتبر را که در اینستاگرام و تلگرام یا  در بستر اینترنت می خوانند را بدون دلیل و عقلانیت قبول نمی کنند. آنها مسائل را از نگاه خود می نگرند و به دنبال منابع معتبر برای اخبار می گردند. به هیچ عنوان خبری بدون منبع معتبر را بازگو نمیکنند. افراد با اعتماد به نفس هیچگاه در باره مسائل بهداشت و سلامت برپایه شنیده ها و مقالات فضای مجازی اظهار نظر نمی کنند و بر پایه آن به کسی چیزی تجویز نمیکنند. آنها به این بلوغ رسیده اند که متخصص هرچیزی نیستند. خیلی از اخبار در فضای مجازی جذاب هستند، اما افراد با اعتماد به نفس خوب می دانند هر خبر جذابی الزاما حقیقت نیست.

تمرین

 • هر روز بر ترس هات غلبه کن و کاری رو انجام بده که میترسوندت و باعث محدود شدنت شده.
 • همین الان کارهات رو انجام بده کار را به فردا نسپار.
 • به همه اعتماد نکن. دایره اعتمادت را کوچک تر کن و هرچیزی را برای هرکس نگو.
 • حقایق را انکار نکن. همین امروز با شریک زندگیت و یا شریک کاریت بشین مشکلاتت رو حل کن.
 • از تمام منابع برای رسیدن به هدفات استفاده کن.
 • مقایسه کردن ممنوع. یادت باشه از عقاب نمیتونی انتظار شنا کردن داشته باشی. هرکس دارای استعداد خاصی است.
 • یادت باشه قضاوت کردن بدون داشتن دلیل و شواهد برای آدمهای سطحی نگر است. مطمئنم شمایی که مطالب عمیق وبسایت های معتبر را می خوانید هیچگاه قضاوت نابه جا نمیکنید.

5 دیدگاه برای “۱۵کاری که افراد با اعتماد به نفس انجام نمیدهند.

 1. SHAHAB گفته:

  خیلی ممنون از مطالب خوبتون

  • مدیر سایت گفته:

   خواهش میکنم. باعث افتخار ماست شما از مطالب ما استفاده کنید!

 2. Marian گفته:

  سلام مرسی واقعا برای این متنهای عالی ،در پناه حق باشید?

 3. امین گفته:

  واقعا باید تشکر کرد از تیم خوبتون
  چون باعث رشد و پیشرفت جوانان عزیز این مرز و بوم می شوید
  آرزوی بهترین ها رو براتون دارم

 4. pink گفته:

  عالی عالی عالی مثله همیشه عالی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *