۹ اقدامی که رهبران انجام میدهند که صدایش از هر فریادی بلند تر است.

9 اقدامی که رهبران انجام میدهند که صدایش از هر فریادی بلند تر است.Reviewed by گروه کپسول انرژی on Jul 5Rating: 5.09 اقدامی که رهبران انجام میدهندتعریف رهبری یک ژست یا یک عنوان دهن پر کن نیست، بلکه تمایل به مسئولیت پذیری و فرصت دادن به اطرافیان است. 9 اقدامی که رهبران انجام میدهند

۹ اقدامی که رهبران انجام میدهند که صدایش از هر فریادی بلند تر است.


تعریف رهبری یک ژست یا یک عنوان دهن پر کن نیست، بلکه تمایل به مسئولیت پذیری و فرصت دادن به اطرافیان است.

اما چطور می تونید به یک رهبر خوب و ستاره تبدیل بشید؟

آیا رهبری را بیشتر دوست دارید یا به شما یک برچسب بزنند و به شما بگویند مدیر؟ یا مدیر موسس ؟ یا در یک همایش به همه اعلام کنند مربی تیم فلان؟

اگر متوجه موضوع شدید ، این ها فقط عنوان و برچسب هایی هستند که به رهبران واقعی می دهند و به نظر من که با این عناوین رهبران بزرگ را کوچک میکنند.

Eric Sheninger از اساتید حوزه رهبری اینطور می گوید:

یک عنوان دهن پرکن الزاما یک رهبر نمی سازد، در اصل رهبری شامل مجموعه ای از رفتارهای داینامیک ، نگرش، مهارت های متنوع که باعث حرکت نیروهای یک سازمان به سمت هدفی که رهبر برای رسیدن به بهترین موفقیت برای سازمان تعیین می کند می شود.

به زبان دیگر، این عمل است که یک رهبر می سازد نه یک لقب یا یک عنوان.

شاید در اطرافیانتان اشخاصی را بشناسید که به خودشان “رهبر” می گویند و هر جا می رسند از خودشان و قدرت رهبریشان تعریف میکنند. اما وقتی پای عمل می رسد جا می زنند، وقتی از اعضای تیمش سوال میپرسید، راضی نیستند و زمانی که به بیزینس فرد نگاه می کنید بیزینس روبه رشدی نمی بینید. این افراد لقب ها و عنوان ها را بیشتر از رهبری واقعی دوست دارند و درگیری آنها برای کسب شهرت و خوب نمایش دادن خودشان باعث دور شدن از وظایف اصلی رهبری می شود.

اما چه اقداماتی باعث میشود که یک رهبر واقعی شکل بگیرد؟

در این مقاله می خواهیم  ۹ اقدامی که رهبران انجام میدهند تا به موفقیت نامحدود برسند را به شما معرفی کنیم.

۱.آنها به وضوح انتظارات خود را از اهداف و عملکردشان مشخص میکنند.

رهبران در برقراری ارتباط عالی هستند. چرا که برای یک رهبر ضروریه. از چه کسی میشه انتظار این را داشت که بتواند اهداف را به خوبی توضیح دهد و قدم های اجرایی را برای رسیدن به آن تشریح کند؟

این از رهبر شروع می شود که چقدر می تواند اعتبار کسب کند، منظورم این است که آنها باید بدانند ارزش پیشنهادی کسب و کارشان چیست، برنامه های آینده و.. چیست؟ تکیه کردن بر یک برنامه جامع و هیجان انگیز باعث می شود که آتش اشتیاق تمام اعضای تیم برای رسیدن به آن شعله ور شود.

اما ،تو برای این کار باید توانایی این را داشته باشی که یک تصویر بزرگ و روشن از آینده را به اعضای تیمت توضیح دهی.

اما انتظارات و عملکردهایی که باید برای بیان این تصویر از رهبر داشت شامل:

  • فرآیند برنامه ریزی استراتژیک که جهت ها و اهداف را روشن میکند.
  • استراتژی ارتباطی برای اطلاع رسانی به اعضای تیم به منظور درک درست اهداف
  • یک فرآیند دقیق برای تعیین اهداف در بخش های مختلف، ارزیابی آن ها، حمایت سازمانی

 

۲.مثل برق و باد تصمیم میگیرند

یکی از ۹ اقدام مهم رهبری قدرت تصمیم گیری است. یک انسان شاید در ۳۰ دقیقه بتواند ۳۰ تصمیم بگیرد، اما تمایز رهبران این است که در بین این تصمیمات تشخیص دهد کدام یک هوشمندانه ترین راه حل است. رهبران با تمرین هایی که در پایان این مقاله به شما آموزش می دهیم. با یادگیری هر روزه خود درباره نحوه مدیریت می توانند هر تصمیم را در نمودار مدیریت ریسک قرار دهند و بهترین تصمیم را بگیرند. وقتی یک رهبر می خواهد سریع یک تصمیم بگیرد، باید همه زوایا را در نظر بگیرد.

حالا از یک رهبر در تصمیم گیری باید انتظارات زیر را داشت:

  • دانستن هدف های استراتژیک ، که بیشترین تاثیر را در تصمیم گیری او خوهد داشت.
  • تفکر عقلانی و منطقی درباره گزینه هایی که با هدف نهایی او درگیر است.
  • با سیاست و آگاهی کامل نسبت به آینده تصمیمش، تصمیم بگیرد.

۳.دیگران را در کانون توجه قرار می دهد.

یکی دیگر از  ۹ اقدامی که رهبران انجام میدهند، این است که دیگران را زیر نظر میگیرند و تشویقشان میکنند. یک رهبر به ندرت خودش را بالاتر از بقیه می  بیند و خودش را مرکز توجه می کند. اعضای تیم را به خوبی می شناسد، از آنها برای تلاششان قدردانی می کند، حتی از طریق اطلاعیه های مستمر با آنها جلسات مختلف برگزار می کند و در رسانه های اجتماعی اعضای تیمش را تشویق می کند.

رهبران به دیگران اجازه خود نمایی می دهند و آنها تشویق می کنند که در کمال آرامش ایده ها و نظرات خود را به اشتراک بگذارند.یکی از بهترین بخش های کپسول صوتی قطار سرعت به سوی کارآفرینی دارن هاردی میتونه در راه به دست آوردن توانایی های رهبری شما را یاری کنه.

۴.خودشان را آخرین نفر قرار می دهند.

یکی دیگر از ۹اقدامی که رهبران انجام میدهند، تیم و آرمانش را اولویت اول فرار می دهد.رهبران کسانی هستند که مایلند برای رسیدن به اهداف بزرگ خیلی از چیزهایی که دارند را برای ما صرف کنند. وقت خود را،انرژی خود ، پول خود، شاید غذای خودشان را. وقتی موضوعی مهم باشد رهبران آخرین نفر غذایشان را می خورند. باید از حیات وحش یاد گرفت درگله شیرها، در حمله های گروهی جوان ترین فرد ابتدا میخورد و پیر ترین در آخر . این نشان می دهد که یک رهبر چقدر مسئولیت پذیر است.

به طور خلاصه، رهبران همیشه دیگران را در درجه اول قرار می دهند حتی اگر  برای آن ها  چیزی را باید فدا کنند.

چه کارهایی باعث میشود که یک رهبر واقعی شکل بگیرد؟ 9 اقدامی که تمام رهبران موفق هر روز انجام می دهند را به شما معرفی کنیم.9 اقدامی که رهبران انجام میدهند

۵.آنها مسئولیت کامل را پذیرفته اند و موفقیت هایشان را تقسیم می کنند.

رهبران موفق هیچ وقت بهانه ای ندارند، وقتی کارها طبق برنامه پیش نرفت اعضای تیمشان را زیر اتوبوس له نمی کنند. هیچوقت کارمندشان را جلوی بقیه خرد نمیکنند و اگر خطایی از یکی از اعضای تیم سر زد به طور خصوصی با او مطرح می کند.

یکی دیگر از ۹ اقدامی که رهبران انجام میدهند،وقتی همه چیز طبق برنامه پیش رفت یا انتظاراتشان برآورده شد، همه اعتبار و سود را برای خود بر نمی دارند بلکه موفقیت و سود را یا هم تیمی هایی که شانه به شانه اش برای این موفقیت تلاش کرده اند شریک می شود.این عملکرد کلیدی ترین کار در لیست  ۹ اقدامی که رهبران انجام میدهند می باشد.

۶.آنها همه افراد را در حالت آماده باش نگه می دارند.

یکی از ۹ اقدامی که رهبران انجام میدهند، قادر به شناسایی نقاط ضعف خود و تیمشان هستند. به جای اینکه به اعضای تیمش اجازه راحتی بدهد آنها را به چالش های بیشتری دعوت میکند تا پتانسیل تیمش را بالا ببرد. به جای ایجاد فضای رعب و وحشت اجازه اشتباه کردن به آنها را می دهد و فضایی ایجاد می کند که آنها بتوانند هم دیگر را تشویق کنند و با چالش های مختلف خودشان هم از لحاظ شخصی و حرفه ای رشد دهند.

آنها مربیان یوگا ، روانشناسان و متخصصینی را استخدام می کنند که دوره هایی برای پیشرفت اعضای تیمشان برگزار کنند. از تکنولوژی های جدید استقبال می کنند و میزان رشد تیم را آنالیز می کنند تا مهارت های جدید تیم را توسعه دهند.

۷.بر روی “چطور” و “چگونه” تمرکز می کنند.

این ویژگی مهمترین ویژگی در ۹ اقدامی که رهبران انجام میدهند می باشد.رهبران تاثیر گذار بر روی اعداد و کارهای انجام شده تمرکز نمی کنند. خیلی خوبه که متوجه بشید ۵ مشتری جدید پیدا کردید. ما “چطور” این مشتریان به مشتری تبدیل شده اند؟ اعضای تیم “چطور” با هم کار کردند که این مشتریان جذب شدند؟ وقتی از اعضای تیم قدرانی می کنند “چرایی” این قدردانی کاملا مشخص خواهد بود.

تمرکز بر روی چطور و چگونه از خصوصیات مهم رهبری است. این کار باعث شناخت عمیق تر خواهد شد. همچنین باعث میشود که رهبر و تیم متوجه شوند تکرار کدام کار بیشترین بازده را خواهد داشت.

۸.بی پروا دست به ریسک می زنند.

در انجام هر کار با ارزشی ریسک وجود دارد. همانطور مه وین گرتچزکی عکاس معروف می گوید: “شما ۱۰۰ درصد شات هایی که نگرفتید را از دست داده اید.”

یک نکته اینجا وجود دارد، رهبران موفق پذیرندگان ریسک نیستند بلکه آنها ریسک ها را می سنجند  تا متوجه شوند که هر ریسک چقدر مثبت خواهد بود و وقتی تصمیم بگیرند حتی اگر منجر به شکست شود اما حواسشان است که هم تیمی های خود را به خطر نیندازند.

آنها از تجربه ، منابع ، دانش خود و شهودات تصمیم میگیرند که کاری ارزش ریسک دارد یا خیر.

۹.رهبران الگو همگان هستند.

شاید فکر کنی که این حرف کلیشه ایه اما این حرف عین واقعیته.

رهبران بزرگ همانطور که حرف می زنند عمل می کنند. آنها هیچ وقت قبل از تیمشان به تفریح نمی پردازند.پشت دیگران صحبت نمی کنند، کسی را جلوی دیگران خراب نمی کنند. آنها معاملات و قراردادهای مشکوک نمی بندند.

آنها سخت کوش، قابل اعتماد، شفاف ، اخلاقی و با همه با احترام برخور می کنند. آنها با احترام و کسب صداقت به الگو تبدیل می شوند.


ویژه
امتیاز 4.33 از 5
16,000 تومان 14,500 تومان
امتیاز 5.00 از 5
15,000 تومان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *